//echo "\n"; //echo "\n"; ?>
@

sun
05:12 VÝCHOD | Slunceempty


movie
10:00 VEZMEŠ SI MĚ, KÁMO? | Kino Junior

Bláznivá komedie o dvou kamarádech, kteří se kvůli papírům na oko vezmou a obrátí naruby život všech okolo. A samozřejmě ten svůj. Jakmile si oba řeknou své ano, následuje jedna šílená situace za druhou. Všechno zamotá přísný úředník odhodlaný za každou cenu dokázat, že jde o podvod. Kluci proto opravdu musí začít žít spolu jako pár. Do toho ovšem přijede velmi tradičně založená maminka, jeden z kámošů má snoubenku, druhý se zamiluje. Pro každého z nich mají jiný příběh, a když předvádíte tolik různých životů najednou, začínáte nabalovat katastrofy.

movie
10:00 ZTRATILI JSME STALINA | Kino Radnice

Černá komedie Ztratili jsme Stalina dokonale zesměšňuje šílený komunistický režim a nejabsurdnější na tom je, že téměř vše v tomto filmu je založeno na skutečných událostech. Podle ruského ministerstva kultury snímek režiséra Armanda Iannucciho uráží sovětskou historii a zakázali jej promítat v kinech. Ve zbytku světa film sbírá kladné recenze i díky skvělému obsazení v čele se Stevem Buscemim (Chruščov), Jasonem Isaacsem (maršál Žukov) a monty pythonovcem Michaelem Palinem (Molotov).

empty
14:00 HRÁTKY S PAMĚTÍ III | Knihovna

Nahlédněte spolu s certifikovanou trenérkou Jiřinou Ziklovou na možnosti, jaké skrývá vaše paměť.

empty
16:00 KYTIČKA PÍSNIČEK 2018 | Eurocentrum

Přehlídka dětských pěveckých sborů mateřských školVystoupí sbory Jablíčko, Kapička, Mšeňáček, Pastelky, Skřivánek a děti z MŠ Slunečnice.

movie
17:00 HRANICE PRÁCE | Kino Junior

Projekce dokumentu s besedou ve spolupráci s Kinedokem.
Po projekci následuje beseda s režisérkou Apolenou Rychlíkovou a scénáristkou Sašou Uhlovou.

empty
17:00 EXOPLANETY | Knihovnaempty

Astronomické okénko Martina Gembece.

movie
17:15 FAKJŮ PANE UČITELI 3 | Kino Radnice

Zeki Müller byl jako učitel-samouk vždy zastáncem drsných a nezvyklých metod. Přiměřené násilí na žácích mu nikdy nebylo cizí. Ať už po nich střílel, nasazoval jim pouta, využíval elektrošoky nebo je dokonce nutil se něco ve škole naučit. Nyní je zpět, silnější než dříve, plný odhodlání a touhy dostat ze svých studentů v čele s Chantal to nejlepší, co v nich ještě zbývá. Ale už toho v nich moc na vyždímání není. Uspěje při záchraně školy a jejích chovanců?

talk
18:00 ILONA ŠVIHLÍKOVÁ: BESEDA S AUTORKOU | Vladimírovo knihkupectví Serius

Úterý 15. května 2018 v 18 hodin
Beseda s Ilonou Švihlíkovou nejen o její nové knize Kapitalismus, socialismus a budoucnost, aneb, Mikeš už přišel

empty
18:00 SETKÁNÍ S OBČANY | Eurocentrum

Setkání vedení města Jablonce nad Nisou s občany

eatre
19:00 ROBINSON CRUSOE | Rampa

Představení pro malé i velké zahraje Divadlo Víti Marčíka.

movie
20:00 NEZNÁMÝ VOJÁK | Kino Junior

Válečné drama Neznámý voják vypráví příběhy jedné finské jednotky, která se postavila během 2. světové války na obranu své země proti agresorovi z Ruska. Film vystihuje drsně a realisticky skutečný válečný konflikt, vidí jej očima různorodé skupiny mužů, kterou pevně spojila válka. Film vznikl podle knižního bestselleru Väinö Linny, který pro jeho příběhy čerpal i z vlastní zkušenosti. Winston Churchill ocenil odvahu finských vojáků v průběhu Zimní války ve svém projevu: „Osamocené Finsko ukazuje, čeho jsou schopni svobodní muži.“

movie
20:00 PŮLNOČNÍ LÁSKA | Kino Radnice

Výpravné romantické drama vypráví příběh 17leté Katie Price, dívky plné životního optimistu, která se od dětství musí úzkostlivě vyhýbat slunečnímu světlu, protože trpí vzácným onemocněním, při kterém je i sebemenší vystavení slunečnímu světlu smrtelné. Během dne je nucena setrvávat doma, ale po setmění se Katiin svět otevírá a může si dovolit vyjít ven, vydat se na místní nádraží a hrát tam pro cestující na kytaru. Jedné noci zasáhne osud, když potká Charlieho, hvězdného středoškolského atleta, kterého již celé roky tajně obdivuje. A když se jednoho téměř dokonalého léta mezi nimi rozvine velmi silný vztah, své onemocnění před ním skrývá.

sun
20:39 ZÁPAD | Slunceempty


ition
09:00-17:00 Dům Jany a Josefa V. Scheybalových

Nachází se zde turistické informační centrum, Památník manželů Jany a Josefa V. Scheybalových a Městská galerie MY.

ition
10:00-17:00 Muzeum hraček

Expozice se nachází ve čtyřech místnostech o ploše cca 90 m2.

Vystavované hračky jsou převážně z období od roku 1940 do roku 1989, ale najdete zde i starší.

sport
07:00-23:00 Hotel Břízky

Modení tenisová hala, dva kurty na squash, dva profesionální badmintonové kurty a indoor golf.
Venkovní sportoviště zahrnují antukové tenisové kurty, tréninkové fotbalové hřiště a fotbalové hřiště s umělou trávou s osvětlením.

sport
08:00-21:30 Bazén

Sportovní 25m bazén s osmi drahami využijí především vyznavači kondičního a sportovního plavání. To vše ve vodě ohřívané na komfortních 27 °C.

sport
10:00-23:00 Lezecká aréna

V lezecké aréně je vám k dispozici půjčovna lezeckého vybavení a obchod s lezeckým příslušenstvím. K lezení bezesporu patří i hospoda s dobrým pivem a kávou.

sport
13:30-23:30 Bowling Live

8x závodní dráhy Brunswick, 5x kulečník, šipky, simulátory, stolní kopaná, vzdušný hokej, stolní tenis